АКЦІЯ: з 01.12.2024 до 31.12.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Причини, симптоми та діагностика невроми Мортона

31 Січня 2023

Болючість та дискомфорт у передній частині стопи є частими причинами та основними скаргами пацієнтів, при зверненні до травматолога чи ортопеда. У більшості випадків болючі відчуття в передньому відділі стопи викликані невромою Мортона.

Що таке неврома Мортона?

Неврома Мортона

Неврома Мортона – неврологічне захворювання, яке називають по-різному: «хвороба Мортона», «метатарзалгія Мортона», «підошовна пальцева невропатія», «міжпальцева неврома». Неврома Мортона є найпоширенішою невропатією підошовного нерва здебільшого уражається ІІІ-й палець стопи. Дана патологія в більшості випадків виникає у жінок і людей з надмірною вагою. У процесі формування цієї патології особливе місце займають генетичні, зовнішні та внутрішні чинники.

Неврому Мортона визначають до груп тунельного синдрому, яка характеризується багаторазовими та постійними механічними стисканнями нерва стопи під глибоким зв’язуванням, що знаходиться між II і IV плюсневими кістками. Часті травми стопи викликають розвиток запалення, що призводить до зрощення сполучної тканини з тканиною і кісткою, що розташована поруч. Розвиток невроми Мортона спричиняє скупчення великої кількості тканин і недоліком кровотоку навколо пошкодженого нерва.

Причини невроми Мортона:

– фізіологічні особливості будови нервів стопи;

– міжпальцева невралгія ;

– плоскостопість;

– клишоногість;

– ушкодження стопи (найчастіше відбувається у спортсменів, бувають також побутові та виробничі травми);

– запальні та ішемічні ураження стопи;

– ліпома (жировик) стопи;

– різні інфекції нижньої кінцівки;

– аутоімунні захворювання;

– бурсит та тендиніт;

– остеохондроз;

– тісне, некомфортне взуття (взуття на високих підборах);

– зайва вага (ожиріння).

У більшості випадків неврома Мортона виникає у людей, які працюють сидячи або стоячи протягом тривалого часу.

Клінічні симптоми невроми Мортона:

– часті болі в ділянці пальців стопи;

– парестезія – зниження чутливості шкіри стопи;

– невелика припухлість II-IV плюснефалангових суглобів на тилі стопи.

Найчастіше пацієнти скаржаться на біль у ділянці другого чи третього пальця стопи. При невромі Мортона біль у більшості випадків описується як гостра, «пекуча», що стріляє. Також за цієї патології пацієнти відзначають постійне оніміння пальців нижніх кінцівок. Болючість підвищується навіть при стисканні пальців ноги, присіданні, в положенні на шкарпетках, при носінні взуття на високих підборах.

Чи небезпечна неврома Мортона?

Якщо не проводити лікування при невромі Мортона то біль ставатиме ще більш інтенсивним і не виноситься, а ускладнення будуть виражатися у вигляді повного обмеження рухів пальців стопи. Біль виникатиме навіть у стані спокою, також можуть з’явитися відчуття, що у взутті лежить і заважає будь-який предмет.

Діагностика при невромі Мортона

ЦМРТС

УЗД та МРТ є головними методами діагностики при невромі Мортона. Але перевагою МРТ у прояві невроми Мортона є більш точна діагностика, яка дозволяє дізнатися про походження болів у стопі.

Під час проведення МРТ стопи пацієнту не потрібно ніякої спеціальної підготовки до обстеження, саме обстеження триває трохи більше 25-30 хв. Єдине протипоказання щодо проведення МРТ стопи металеві предмети кінцівки.

При МР-томографії стопи фахівець нашого центру зможе точно візуалізувати неврому стопи, визначити форму та контури.

Саме тому метод діагностики МРТ стопи при невромі Мортона дає можливість виявити структурні зміни підошовного нерва, що надалі допоможе виявити джерело болю в стопі, а також призначити план подальшого лікування.

Центр магнітно-резонансної томографії суглобів (ЦМРТС) у Запоріжжі спеціалізується на діагностиці даного захворювання, проводить кваліфіковане медичне обстеження та видає точні висновки для подальшого лікування.