Кліматичні умови нашого регіону часто сприяють обледенінню доріг та тротуарів. Як не впасти при ожеледиці і не отримати травму? Особливо при ожеледиці варто бути обережними людям похилого віку, адже для них ушкодження опорно-рухового апарату означає тривале відновлення та реабілітацію. Ми зібрали кілька порад, які допоможуть уникнути травматизму в зимовий час.
Щоб не впасти при ожеледиці, в першу чергу необхідно розумно підібрати зимове взуття. Необхідно уникати нестійкого взуття на підборах і пластмасових набойок. Підошва повинна бути не гладкою, а рифленою. Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлена підошва. Пластмаса, наприклад, замерзає при низьких температурах і стає дуже слизькою сама по собі. Краще підібрати чоботи з гумовою або каучуковою поверхнею підошви. Людям похилого віку при ожеледиці варто взяти з собою палицю або тростину з гумовим наконечником для опори. Також можна надягти спеціальні накладки на взуття – льодоступи, їх продають в господарських або спортивних магазинах.
Якщо падіння не вдається уникнути, потрібно дотримуватися наступних порад, щоб убезпечити себе.
Перед тим, як продовжити шлях, обов’язково потрібно оцінити своє самопочуття. Місце забиття варто уважно оглянути. При наявності травми або сильного удару – звернутися в травмпункт. Часто бувають ситуації, коли після забиття суглобу сильний біль не турбує, однак патологічний процес вже запущений. Саме такі випадки і можуть виявитися найнебезпечнішими. Надмірне накопичення рідини або крові всередині порожнини суглоба, формування кіст Бейкера в колінному суглобі, пошкодження судин або нервових волокон можуть привести до серйозних наслідків в довгостроковій перспективі. Щоб цього не сталося, не варто ігнорувати незначну припухлість або біль в суглобі навіть після легкого забиття. Тільки своєчасна діагностика і лікування допоможуть вберегтися від важких наслідків падіння при ожеледиці.