Міотендиніт – це тип захворювання, що характеризується запаленням тканин сухожиль. Таке захворювання супроводжується досить сильним больовим синдром, що викликає скутість рухів та обмежує фізичну активність. Для уникнення ускладнень та ефективного усунення симптомів цієї хвороби важливо вчасно звернутися до лікаря-ревматолога.
Рухова активність, як частина здорового способу життя, залежить від нормального функціонування кісток, суглобів, сухожиль та інших структурних складових опорно-рухового апарата. Отож не варто нехтувати своєчасною діагностикою, адже на сьогодні можна легко виявити міотендиніт, швидко позбутися його проявів назавжди та повернутися до звичного стилю життя.
Міотендиніт – це насамперед захворювання, що викликає запалення та дегенеративні зміни в ділянці сполучення сухожилля та м’язу. М’язи кріпляться до кісток за допомогою зв’язок та сухожиль, тож неправильне функціонування цих структур призводить до заміщення тканин хрящем. Внаслідок надмірних навантажень, постійного тиску, хибної техніки виконання вправ, травматичних ушкоджень може виникнути серйозне запалення, що призводить до сильного болю у ділянці сухожиль. Також таке запалення може стати причиною дисфункції суглоба, ураження нервів або сенсорних порушень.
До групи ризику належать спортсмени або люди, чия діяльність пов’язана з регулярним високим фізичним навантаженням. До того ж статистичні дані показують, що жінки хворіють на міотендиніт частіше аніж чоловіки.
Міотендиніт може проявлятися такими симптомами, як:
Нехтування лікуванням такого захворювання може призвести до низки серйозних ускладнень, що можуть суттєво вплинути на звичний спосіб життя.
Передусім характер болю може стати хронічним, що сильно обмежить рутинну рухову активність людини. До того ж запалення може поширитися на суміжні тканини та тим самим ускладнити процес лікування. Внаслідок цього виникає постійна слабкість м’язів, зниження працездатності та витривалості.
Важливо також зазначити, що тривалі відчуття болю та дискомфорту можуть мати негативний вплив на психічне здоров’я пацієнта та призвести до депресії, тривожного розладу чи стресу.
Для визначення діагнозу лікар-ревматолог проводить ретельний огляд пацієнта, застосовуючи метод пальпації та спеціальні тести для виявлення болю. Для точної постановки діагнозу фахівець може призначити проведення МРТ чи УЗД.
МРТ є особливо ефективним методом діагностики для дослідження стану суглобів, сухожиль, сполучної тканини, кісток та виявлення запальних процесів чи дегенеративних змін. Таким чином можна отримати детальне зображення внутрішніх структур без шкоди для організму людини, адже МРТ не має променевого навантаження, а принцип дії ґрунтується на застосуванні фізичного явища магнітного резонансу.
Пройти МРТ діагностику у Запоріжжі можна у Центрі МРТ суглобів (ЦМРТС), за адресою просп. Маяковського, 11.
Також одним з ефективних діагностичних методів вважають УЗД, що є неінвазивною та безболісною процедурою для вивчення стану сухожиль, зв’язок та м’язів, що оточують суглоб.
Для лікування міотендиніту застосовують різноманітні методи, що залежать від тяжкості симптомів та індивідуальних особливостей перебігу хвороби. Найпоширенішими пунктами схеми лікування міотендиніту є:
Для профілактики виникнення міотендиніту варто врегулювати інтенсивність фізичного навантаження, стежити за правильною технікою виконання вправ, носити зручне взуття та приділяти достатньо часу відпочинку.