Близько третини українців протягом свого життя наздоганяють травми і хвороби суглобів. У багатьох випадках пошкодження і розвиток різних патологій призводять до інвалідизації пацієнта. Про це свідчить статистика МОЗ.
Але це лише діагностовані випадки. Порядку 85 відсотків людей заявляють про те, що в той чи інший час відчували різні больові відчуття в області рухомих сполук скелета. На тлі цього йде в минуле теза про те, що проблеми з суглобами – це доля людей похилого віку. Все частіше в групі ризику опиняються люди у віці до 45 років.
Що стосується так званої механічної травматизації, то їй найбільш схильні люди, що професійно займаються спортом, а також представники професій, яким за службовим обов’язком доводиться перевантажувати суглоби: вантажники, водії, працівники металургійних підприємств.
В першу потрапляють запальні захворювання (артрити), у другу – патології, що розвиваються при дегенеративно-дистрофічних ураженнях кісток (артрози). В окрему групу виведені захворювання, при яких зміни пов’язані з розростанням пухлинної тканини, або ж є реакцією на хвороби інших органів опорно-рухової системи.
При цьому лікування захворювань і травм суглобів аж ніяк не завжди виявляється успішним і ефективним. Найчастіше зняти необхідність хірургічного втручання і домогтися прогресу дозволяє лише сукупність лікувальних заходів. Це і медикаментозне лікування, і фізіотерапія, і спеціальні дієти, і лікувальна фізкультура. Тому лікарі рекомендують людям, які мають ту чи іншу схильність до хвороб суглобів, приділяти особливу увагу їх профілактиці.