Розрив меніска займає перше місце серед травм колінних суглобів. Під розривом меніска колінного суглоба розуміють порушення цілісності спеціального хряща всередині суглоба, який виконує амортизуючу та стабілізуючу функції.
До такого пошкодження можуть привести:
Виявити розрив меніска може лікар. Для діагностики в таких випадках використовують МРТ діагностику, або рідше УЗД. До рентгенографії можуть вдатися, щоб виключити переломи.
Розрив меніска може статися від одного незграбного руху, тому від цієї травми не застрахований ніхто. Запідозрити розрив меніска можна і самому, так як симптоми дуже своєрідні. При перших же симптомах слід звернутися до лікаря:
Потерпілому з травмою колінного суглоба необхідно надати першу медичну допомогу. Для цього необхідно накласти на ушкоджену область холодний компрес і пов’язку з еластичного бинта. Якщо з’явився набряк, потерпілому краще зайняти таку позицію, щоб пошкоджена нога була вище рівня грудей. Відразу ж після цього потрібно доставити потерпілого до лікаря і провести необхідну діагностику.
МРТ колінного суглоба – один з найточніших і перспективних методів сучасної медичної діагностики в ортопедії. Крім іншого різноманіття своїх діагностичних можливостей (наприклад, діагностика подагри, ревматоїдного артриту, пухлин, підготовка до планування операцій на колінному суглобі, в тому числі протезування і багато іншого), МРТ колінного суглоба, незамінне в діагностиці таких пошкоджень суглоба, як розрив суглобової капсули, менісків, зв’язок і сухожиль, перелом надколінка і т.д. Це єдиний неінвазивний метод візуалізації м’якотних компонентів суглоба. МРТ дозволяє побудувати тривимірну реконструкцію досліджуваної області, виділити нерви і судини, що проходять в проекції досліджуваного суглоба.
Переваги МРТ колінного суглоба:
Процедура проведення обстеження не вимагає будь-якої підготовки, єдине важлива умова – пацієнт не повинен ворушитися під час дослідження, адже навіть незначний рух знизить якість МР-зображень.
Результати МРТ сканування допоможуть поставити правильний діагноз і покажуть чи необхідна операція.
Найчастіше з розривом меніска стикаються професійні спортсмени. Однак дана травма може наздогнати кожного. Щоб звести ризики травмування до мінімуму, не варто робити занадто різких, необережних рухів, варто стежити за вагою і не перевантажувати коліна. Велике значення має взуття, особливо жіноче. Взуття має бути зручним і не варто захоплюватися високими підборами. Також варто дбати про суглоби під час занять спортом, наприклад, використовувати еластичні пов’язки та інші амортизуючі засоби.