АКЦІЯ: з 01.01.2025 до 31.01.2025 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Навіщо потрібно зберігати нерухомість при проходженні МРТ?

16 Травня 2019

Основна умова для успішного і якісного проведення магнітно-резонансної діагностики – це нерухомість при проходженні МРТ протягом усього процесу дослідження. Це важливо для того, щоб отримати чіткі інформативні знімки. Сучасне обладнання дає можливість зробити пошарові зображення, за якими наші фахівці зможуть визначити наявність патології, розміри, форму і структуру досліджуваної зони.

Для проведення МРТ досліджувана область фіксується в електромагнітному полі. Це може бути апарат відкритого типу, освітлений і вентильований тунель або спеціалізоване обладнання для діагностики суглобів. Такою сучасною конструкцією володіє МРТ-апарат «O-scan EVO eXP, який розташований в м. Запоріжжі за адресою просп. Маяковського, 11.

нерухомість при проходженні МРТ

Під час процедури обстеження, в апараті буде знаходитися тільки досліджувана частина тіла. Саме тому, наші пацієнти не відчувають дискомфорт, страх замкнутого простору і час діагностики проходить непомітно і швидко. Правильне укладання кінцівки для обстеження і забезпечення нерухомості при проходженні МРТ проводять спеціально навчені оператори медичного обладнання.

Досліджуваній області тіла необхідно надати симетричне положення. Суглоб повинен перебувати в ізоцентрі магніту. Зверху фіксується котушка – пристрій, що передає сигнал, який виходить від МР-томографа і який сприймає сигнал від тканин. Для вашої зручності та максимального комфорту під коліна та інші частини тіла, що впираються у тверду поверхню, кладуться м’які підкладки. Вкрай важливо не рухатися після того, як досліджувана область буде зафіксована. Для діагностики і отримання пошарових зображень задаються імпульсні послідовності в різних режимах. Саме тому потрібно зберігати нерухомість. Зафіксована кінцівка не повинна зміщуватися щодо ізоцентра магніту, аби уникнути спотворень, порушення пошарових знімків, співвідношення розмірів і форми структур. Це необхідно для отримання правильних точних зображень неінвазивним шляхом і забезпечує правильне трактування результатів дослідження.

МРТ суглобівПослідовність знімків (їх ще називають зрізами) проводиться в різних площинах нашого тіла:

  • фронтальної (спереду назад)
  • сагітальної (справа наліво)
  • горизонтальної (зверху вниз)

 

Кожна послідовність має свій часовий параметр. А загальний час збору даних, за яке зчитується сигнал від тканин, становить близько 20-25 хвилин. За цей час лікар-діагност отримує найбільш повну та достовірну інформацію про зону дослідження і може судити про наявність в ній патології. А також точно описати розміри і розташування структур, на що можуть орієнтуватися хірурги і травматологи при проведенні оперативного втручання.

Саме тому так важливо зберігати нерухомість під час проходження магнітно-резонансної томографії. Бувають ситуації, коли пацієнт не може лежати протягом необхідного часу через виражений больовий синдром. В цьому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем з приводу прийому знеболюючого препарату. У будь-якому випадку, якщо Ви відчуєте дискомфорт під час проходження обстеження, ви можете повідомити про це оператору і з його допомогою скорегувати положення тіла для Вашої максимальної зручності.