АКЦІЯ: з 01.04.2024 до 30.04.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

МРТ при остеоартрозі: переваги методу перед іншими діагностичними процедурами

07 Червня 2018

Остеоартроз – це захворювання суглобів, широко розповсюджене в усьому світі. Їм страждає близько 14 відсотків дорослого населення. Хвороба займає друге місце серед причин непрацездатності у людей після 50 років. Ризик захворювання збільшується з віком – перші симптоми починають проявлятися після 30 років. При цьому захворювання однаково часто діагностується у чоловіків і у жінок.

Захворювання виникає не в один момент, а розвивається роками, поступово руйнуючи суглоби і суглобові хрящі. Справа в тому, що з часом хрящовий покрив суглоба втрачає гладкість і еластичність, «розтріскується», перестає захищати кістки від навантаження. Паралельно відбувається зниження вироблення синовіальної рідини, в результаті чого порушується ковзання суглобових поверхонь кісток одна об одну. Виникає хрускіт. Хрящі не мають нервових закінчень, тому хрускіт не викликає болю і неспокою.

Причини і симптоми остеоартрозу

Перші симптоми захворювання – почуття різкого поколювання в суглобах. Як правило, людина не звертає на ці тривожні дзвіночки уваги. Поступово больові відчуття наростають, починають виникати труднощі при ходьбі (особливо вниз по сходах), суглоби припухають і деформуються.

Основні причини розвитку остеоартрозу – надмірна вага, травми, погане харчування і нездоровий спосіб життя, функціональне перевантаження суглобів, захоплення важкою атлетикою, менопауза.

Важливо розуміти, що максимальні руйнування суглобного хряща відбуваються на початковому етапі захворювання. Саме тому важливо звертатися до лікаря при перших симптомах остеоартрозу. Для виявлення захворювання потрібно своєчасна і високоточна діагностика.

МРТ при остеоартрозі як основний метод дослідження

На сьогоднішній день основними методами дослідження стану суглобів є рентген, УЗД, КТ та МРТ. Але кожен метод має свої недоліки. Наприклад, рентген нечутливий до виявлення ранніх ознак остеоартрозу і фіксування його короткострокової прогресії. Для того, щоб рентген виявив прогресування захворювання, інтервал між процедурами повинен складати близько двох років. УЗД, незважаючи на свою нешкідливість, неінвазивність і доступність, не дозволяє точно визначити товщину хряща на всьому протязі і виявити початкові його пошкодження.

Таким чином, при виборі діагностичної процедури лікарі все частіше віддають перевагу магнітно-резонансній томографії, оскільки дана методика істотно розширює можливості діагностики хвороб опорно-рухової системи. МРТ дозволяє детально розглянути анатомічну картину суглоба – меніски, хрящі, зв’язки, суглобову капсулу. Висока роздільна здатність одержуваних при діагностиці знімків дозволяє виявити захворювання на ранній стадії. Тільки виявлене вчасно, до значних змін, це захворювання піддається консервативному лікуванню. На більш пізніх стадіях ефект від терапії незначний, руйнування хрящів прогресує і пацієнту для збереження якості життя стає необхідна заміна суглоба на ендопротез.

МРТ при остеоартрозі Запоріжжя

МРТ займає всього лише близько 20 хвилин і безпечне для організму пацієнта. Однак процедура протипоказана тим, хто має в організмі металеві протези, кардіостимулятори, імпланти.

У Запоріжжі пройти ранню діагностику остеоартрозу за допомогою МРТ можна в Центрі магнітно-резонансної томографії суглобів. Центр має у своєму розпорядженні найсучасніший в Україні суглобовий томограф «O-scan EVO eXP *», а також штат кваліфікованих фахівців.