АКЦІЯ: з 01.03.2024 до 31.03.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

МРТ при наявності ендопротеза суглоба

21 Травня 2018

Ендопротезування суглобів – імплантація пристрою або, простіше кажучи, штучного суглоба, що бере на себе функцію хворого. Вдаватися до цієї медичної маніпуляції доводиться при артрозі, різних інших захворюваннях, що викликають незворотні порушення суглобової рухливості або виражений больовий синдром.

Багато людей помилково вважають, що при наявності суглобового ендопротеза проходити магнітно-резонансну томографію для обстеження інших суглобів або органів не можна. Насправді, ця омана прийшла до нас з минулого. Пару десятків років тому матеріалом для протезів служив метал з високою магнітною сприйнятливістю (кобальт, сталь і т.д), що було протипоказанням до проведення МРТ, так як ендопротез міг перегрітися або зміститися під час проведення діагностичного обстеження.

Процедура МРТ при наявності ендопротеза суглоба

Нагадаємо, що під час МР-обстеження томограф відрізняє хворі тканини від здорових, формуючи зображення тканин і органів за допомогою магнітного поля і радіохвиль. Таким чином, ендопротези з деяких видів металів (феромагнетиків) можуть взаємодіяти з магнітним полем. У сучасному ендопротезуванні, в основному, використовують кераміку і метали (як правило, титан). Вони не дають подібних побічних ефектів при впливі на організм магнітного поля високої напруженості. Тому, не варто поспішати з висновками, що якщо є ендопротез, то МРТ – не для Вас.

МРТ при наявності ендопротеза суглоба

Вивчіть отримані при ендопротезуванні документи, де значаться матеріал, з якого виготовлений протез, а також його марка. Не зайвим буде захопити сертифікат на прийом до лікаря, який призначив обстеження на МР-томографі, а також на саму процедуру обстеження. Сумніви на рахунок проходження МРТ зможе дозволити фахівець, який визначить ризики і, в разі протипоказання, направить на альтернативну діагностичну процедуру.

Інше питання – якість отриманого зображення при МРТ тканин навколо ендопротезованого суглоба. Часто пацієнтам рекомендують зробити МРТ безпосередньо після операції з ендопротезування, щоб відстежити зміни, що відбулися. І тут слід пам’ятати, що навіть якщо протез виготовлений з титану, перешкодити медикам побачити картину досліджуваних тканин можуть, так звані, артефакти – візуальні спотворення картинки. Сучасні томографи мають функцію глушіння тіні артефактів. Однак, варто бути готовими до того, що похибки на зображенні бути все одно можуть і дослідження не вийде.

Слід пам’ятати, що при виникненні будь-яких неприємних відчуттів в області імпланта під час МРТ, таких, як розігрів, Ви зможете в будь-який момент припинити процедуру, зв’язавшись з оператором.

Абсолютним же протипоказанням до проведення МРТ є наявність кліпс на судинах, кардіостимуляторів, протезів клапанів серця, інсулінових помп, імплантів в середньому вусі. Під впливом магнітного поля вони можуть зміститися або, в разі електронних приладів, припинити свою роботу.

Пройти МРТ суглобів в Запоріжжі в тому числі при наявності ендопротеза можна на сучасному МРТ апараті  для суглобів «O-scan EVO eXP» в Центрі магнітно-резонансної томографії суглобів.