АКЦІЯ: з 01.04.2024 до 30.04.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

МРТ при діагностиці розривів м’язів та зв’язок

12 Квітня 2022

разрыв связокНайчастіше при травмах ушкоджуються м’які тканини. Це відбувається у 50% випадків. У цей відсоток входять розриви, забої та розтягнення. Такі пошкодження можуть отримати, як досвідчені спортсмени, так і інші люди (найчастіше у повсякденні).

Так, зв’язки можуть розірватися за недостатньої еластичності тканин під час їх розтягування. Також пошкодження зв’язок може трапитися під час їх надмірного натягу або при забиття м’яза, що знаходиться в напрузі.

У такому випадку потрібна діагностика, щоб оцінити стан травмування м’яких тканин. Для цього потрібне спеціальне обладнання.

Методи діагностики при пошкодженні зв’язок та м’язів

Безпосередня рекомендація при підозрі на розриви м’язів та зв’язок – це магнітно-резонансна томографія. При цьому виді діагностики можна розглянути різні види захворювань опорно-рухового апарату.

Лікар-рентгенолог за результатами обстеження може дати докладну інформацію щодо ступеня пошкоджень м’яких тканин. Це дасть змогу вузькому спеціалісту діагностувати захворювання та своєчасно приступити до лікування.

При неправильній діагностиці і, як наслідок, неправильному лікуванні, можуть виникнути повторні ускладнення. Такі, як: дистрофія та різні типи нестабільності суглобів. Зазначимо, що така терапія буде довготривалішою, а період відновлення значно затягнеться.

Вирізняють такі ступеня уражень при розриві м’яких тканин, які можна візуалізувати за допомогою МРТ:

  1. На першому етапі виникає розтяг м’яких тканин, яке супроводжується набряком, внутрішньотканинним крововиливом. Також збільшуються м’язи та можуть розірватися окремі волокна тканин.
  2. На другому етапі виникає частковий розрив. Симптоми нічим не відрізняються від першої стадії, але що важливо зберігається цілісність сухожилля, зв’язок, м’язів. Під час діагностики можна визначити деякі пошкодження сухожилля у тій частині, де змінюється сигнал.
  3. На третьому етапі виникає повний розрив, при якому спостерігається розбіжність розірваних закінчень на 1-3 см, м’яких тканин та вираженої гематоми. Також на ділянці розриву повністю порушуються функції.

связкиОсновні ознаки розриву м’яких тканин, які можна візуалізувати під час МРТ-діагностики:

– гематома та набряк у пошкодженій ділянці;

– велика кількість рідини у просторах між м’язами;

– збільшений обсяг та зміна будови м’язів.

Виходячи з цього, завдяки великій чутливості прогресивної техніки, МРТ є «золотим стандартом» серед методів дослідження при травмах м’язів і зв’язок.