АКЦІЯ: з 01.05.2024 до 31.05.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

МРТ м’яких тканин гомілки і передпліччя: показання, діагностичні можливості

19 Вересня 2018

Дослідження м’яких тканин вважається в медичній діагностиці одним з найскладніших процесів. Однак з ним успішно справляється МРТ.

На відміну від рентгена, магнітно-резонансна томографія нешкідлива для організму пацієнта. До того ж, МРТ дозволяє розглянути всі структури в м’яких тканинах, невидимі для рентгена та інших діагностичних методів. Завдяки високій роздільній здатності МРТ (аж до міліметрів) можна вивчити будову пошкодженої тканини в найдрібніших подробицях. А в багатьох випадках саме ці деталі вирішують питання постановки коректного діагнозу і призначення найкращої схеми лікування.

До того ж, МРТ м’яких тканин дуже зручне для пацієнта, так як не вимагає спеціальної підготовки до обстеження.

Показання до МРТ м’яких тканин гомілки

МРТ гомілки дозволяє лікарям оцінити анатомічний, а також опосередковано і функціональний стан кінцівки.

Показаннями до проведення МРТ м’яких тканин гомілки можуть бути:

МРТ м'яких тканин гомілки і передпліччя

  • Хронічні болі
  • Порушення рухливості кінцівки
  • Запальні процеси (в тому числі, викликані інфекціями)
  • Травми
  • Дегенеративно-дистрофічні зміни
  • Пошкодження зв’язок
  • Розриви сухожиль
  • Розтягнення
  • Підозра на онкологічні захворювання та новоутворення
  • Проблеми зі сполучними тканинами

Часто захворювання і патології м’яких тканин гомілки через особливості її будови відносять до тих, які важко діагностуються. В окремих випадках варто вдатися до проведення МРТ з контрастом. При цьому, спеціальна речовина для внутрішньовенного введення, що дозволяє максимально точно візуалізувати тканину, використовується в процесі дослідження. Контрастна речовина практично не має протипоказань і не провокує виникнення алергічних реакцій.

МРТ дає можливість виявити патології м’яких тканин гомілки на ранніх стадіях. Крім того, в процесі лікування МРТ допомагає контролювати ефективність призначених препаратів і процедур.

Показання до МРТ м’яких тканин передпліччя

Як і гомілка, передпліччя є не найлегшою зоною для діагностики. Однак, можливості сучасних МРТ апаратів дозволяють створити тривимірну проекцію цієї зони, побачити найдрібніші деталі – аж до судин і нервових стовбурів.

За допомогою МРТ можна візуалізувати такі анатомічні складові м’яких тканин, як фасції, м’язи, сполучну тканину, сухожилля, нерви, судини, лімфатичні вузли і т.д.

Показаннями до проведення МРТ м’яких тканин передпліччя можуть бути:

  • Хронічні болі
  • Порушення рухливості, набряки або деформація
  • Запальні процеси
  • Травми (в тому числі, застарілі)
  • Гематоми
  • Посттравматичні процеси (фіброзні і рубцеві)
  • Розтягування або розриви сухожиль
  • Защемлення нервових закінчень
  • Підозра на онкологію, діагностика новоутворення (доброякісне або злоякісне)

Крім того, МРТ м’яких тканин передпліччя є незамінним інструментом контролю для хірурга при плануванні оперативного втручання і після нього (для визначення ефективності операції).

Як і у випадку з гомілкою, МРТ м’яких тканин передпліччя в певних ситуаціях може вимагати застосування контрастної речовини, яке вводиться внутрішньовенно під час обстеження. Найчастіше, це відбувається при необхідності візуалізації об’ємних новоутворень або інфекційних захворюваннях.

Діагностичні можливості МРТ м’яких тканин гомілки і передпліччя

Будь-які м’які тканини важче піддаються діагностуванню, ніж щільні, через наявність в них багатьох різноманітних складових. Адже якісна діагностика часто життєво важлива, так як без її результатів неможливо призначити коректне лікування.

МРТ м’яких тканин гомілки і передпліччя допомагає виявити патологічні процеси і явища на самій ранній стадії, коли лікування дасть найбільш високі результати. Травматологи, онкологи та хірурги найбільш часто направляють пацієнтів на МРТ м’яких тканин кінцівок як найбільш інформативний метод діагностики цієї зони в сучасній медицині. Саме за результатами томографії призначають локалізовану хірургічну операцію.

Діагностичні можливості МРТ дають можливість виявити новоутворення на початковій стадії, включаючи локалізацію, ступінь розвитку хвороби, злоякісний або доброякісний характер новоутворень і наявність або відсутність метастазів.

Прогрес лікування також найкраще відстежувати за допомогою МРТ, яке визначить, як проходить процес зрощення тканин і їх відновлення.

Діагностика такої складної зони як м’які тканини вимагає наявності сучасного обладнання, а також чималого досвіду і знань лікаря, який розшифрує знімки.

На щастя, в Запоріжжі є можливість пройти це дослідження в Центрі магнітно-резонансної томографії суглобів на новітньому спеціалізованому апараті, де працюють кваліфіковані та досвідчені лікарі-радіологи.

Важливо пам’ятати: хоча МРТ м’яких тканин гомілки і передпліччя і є найкращим методом діагностичної візуалізації, висновок не може вважатися остаточним діагнозом без консультації лікаря!