Біль в суглобі, незалежно від причини її виникнення (запалення або травма) – справжнє випробування навіть для сильних духом людей. Проте в нашому суспільстві дуже поширене самолікування.
Не рідкісні випадки, коли на ранніх стадіях таких небезпечних захворювань суглобів, як артрити і артрози, люди просто намагаються не звертати увагу на біль. А коли він посилюється, намагаються полегшити його різноманітними притираннями, мазями і масажами. Тим самим недбайливі пацієнти блокують частину симптомів, отримують видимість полегшення і відкладають ще далі похід до лікарів. Підсумком часто стає інвалідизація людини, яку можна було вилікувати, якби вона потрапила до медиків у не настільки занедбаному стані.
Так чи можна вилікувати запалені суглоби народними засобами? Чи можуть вони зашкодити? Чи варто довіряти тільки офіційній медицині. Давайте обговоримо це докладніше.
Звичайно ж, нікому не прийде в голову лікувати суглоб трав’яними відварами, якщо він болить внаслідок травми. Тоді пацієнти зазвичай відразу звертаються до травматолога і суворо дотримуються всіх його рекомендацій. Однак чомусь якщо природа виникнення болю в суглобі не ясна (наприклад, явної травми не було), люди перестають поспішати до лікарів і вирішують «викрутитися» самостійно.
Можна зустріти такі способи лікування суглобів народними засобами:
І це не рахуючи таких нестандартних методів, як уринотерапія й інші «винаходи» народної медицини.
Деякі з цих методів можуть дати якусь користь, але тільки в якості допоміжних засобів при основній терапії і тільки при схваленні лікаря!
Наприклад, умілий масаж може полегшити біль, але довірити його можна тільки професіоналові, який не зробить пацієнту ще гірше.
А ось прогрівання суглобів загрожує розвитком ще більшого запалення, тому категорично протипоказано в більшості випадків! Не кажучи вже про біологічно активні добавки (БАД), ефективність яких не доведена клінічно.
Ще один дуже популярний спосіб самолікування – щоденний прийом желатину за певною схемою. Певний сенс у цьому є, адже желатин – джерело колагену, який забезпечує еластичність і міцність сполучних тканин.
Однак багато «народних лікарів» замовчують, що желатин може дати певний ефект лише на початкових стадіях артрозу, а ще краще – і зовсім для профілактики тим, хто знаходиться в групі ризику. Коли суглоб починає деформуватися внаслідок дегенеративного процесу, лікування суглобів желатином вже не допоможе. Хіба що трохи полегшить біль, що спонукає пацієнта відкласти початок повноцінного медикаментозного лікування. Природно, людина втратить дорогоцінний час, і процеси стануть вже незворотними.
Крім того, лікування суглобів желатином має безліч протипоказань. Серед них камені в жовчному міхурі або нирках, захворювання шлунково-кишкового тракту і печінки, запори і геморой, тромбоз, атеросклероз.
Чим же небезпечне самолікування? Будь-який лікар-ревматолог може розповісти безліч випадків зі своєї практики, коли пацієнти зверталися до нього за допомогою вже на дуже запущених стадіях. А до цього, впевнені в чудодійність народної медицини, вони по черзі спробували по кілька засобів одночасно. Наприклад, гріли суглоби, коли це було протипоказано, призначали самі собі неправильні препарати, пошкоджуючи нирки і печінку. Деякі засоби тимчасово знімали больовий синдром, і люди вірили, що так проходить повноцінне лікування.
Захворювання переходить в хронічну форму вже через кілька місяців, а лікувати запущену хворобу набагато складніше і довше. Якщо вже взагалі можливо.
Тому не ризикуйте своїм здоров’ям і звертайтеся до кваліфікованого лікаря. Він обов’язково призначить діагностику у вигляді рентгенологічного дослідження суглобів (в цьому випадку найбільш інформативним методом є МРТ суглобів) і лабораторних досліджень для визначення ступеня запалення.
На підставі результатів лікар зможе підібрати оптимальну схему лікування. Ідеальним вважається поєднання медикаментозної терапії (в неї входять знеболюючі препарати), фізіотерапевтичних процедур та лікувальної фізкультури.
Деякі лікарі дозволяють пацієнтам в якості допоміжного заходу застосовувати деякі народні методи лікування (наприклад, вживати желатиновмісні продукти). Однак, ключове слово тут – допоміжного!
Не займайтеся самолікуванням і будьте здорові!