АКЦІЯ: з 01.11.2024 до 30.11.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Яка необхідна підготовка до МРТ суглобів

16 Лютого 2018

Магнітно-резонансна томографія – точний метод постановки діагнозу, в тому числі, і при підозрах на захворювання опорно-рухового апарату. Ефективним він є для виявлення травм, запальних і пухлинних процесів, патологій і дистрофічних змін суглобів. Отримання пошарових зображень також вкрай важливе при ухваленні рішення про оперативне втручання. Як проходить процедура і яка підготовка до МРТ суглобів необхідна, читайте нижче.

Так як, на відміну від рентгенографії, МРТ по праву є одним з найбезпечніших, безболісних і неінвазивних способів медичної візуалізації, то його сміливо призначають дітям і вагітним жінкам. Чого ж очікувати від процедури?

Під час обстеження, яке займає, зазвичай, до 25 хвилин, вас попросять зберігати нерухомість. Малюкам, яким складно всидіти на місці довше години, зазвичай підбирають седативні препарати, занурюючи їх у, так званий, медикаментозний сон.

Процедура МРТ – абсолютно безболісна, дискомфорт може виникнути тільки через шум, проте медики обов’язково запропонують вам надіти навушники. А ось у разі клаустрофобії обстеження потрібно проводити на апараті відкритого типу. Чи боїтеся ви замкнутих просторів чи ні, а для зв’язку з доктором у вас буде «тривожна кнопка», що дозволяє при необхідності, зупинити процес і покликати фахівця.

Підготовка до МРТ суглобів

Ніякої додаткової підготовки до МРТ суглобів не буде потрібно – ви можете дотримуватися будь-якого раціону і приймати ліки. Єдине, що важливо перед проходженням – заповнити анкету, щоб виявити будь-які можливі протипоказання до проведення такої діагностики.

Протипоказання до проведення МРТ суглобів

Протипоказання бувають відносними або абсолютними. До абсолютних відносять наявність кардіостимуляторів, протезів, імпланти середнього вуха, кровоспинні кліпси судин головного мозку.

До відносних – інсулінові помпи, штучні клапани серця, серцева недостатність в стадії декомпенсації, татуювання (барвники можуть містити металеві з’єднання), важкий стан пацієнта, епілепсія. У перерахованих вище випадках рішення про доцільність МРТ-діагностики приймає лікар.

З переліком зон дослідження Ви можете ознайомитися на сайті або зателефонувавши за телефонами: (099) 007-10-80, (098) 007-10-80.