АКЦІЯ: з 01.03.2024 до 31.03.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Як пройти МРТ ліктьового суглоба при клаустрофобії?

23 Серпня 2019

Якщо Ви відчуваєте хворобливість, припухлість, набряклість ліктьового суглоба, скутість і зменшення амплітуди рухів, хрускіт і клацання, опір стисненню кисті в кулак, Вам необхідне МРТ ліктьового суглоба. На даний момент лікування захворювань суглобів неможливе без якісної діагностики за допомогою сучасного методу візуалізації – магнітно-резонансної томографії. Це незамінний метод дослідження при травмах, запальних і дегенеративних патологіях суглобів. Це дослідження призначають лікарі різних спеціальностей (травматологи, ревматологи, хірурги) для діагностики широкого спектру патологій (ударів, вивихів, розривів зв’язок, артритів, артрозів і тд).

Труднощі при дослідженні

Що ж робити, якщо Ви або Ваш родич, якому необхідно пройти МРТ ліктьового суглоба, страждає боязню замкнутого простору — клаустрофобією? (Або підозрює у себе наявність такого захворювання). Людина при цьому категорично відмовляється від обстеження, яке їй необхідне.МРТ ліктьового суглоба

Пацієнти бояться потрапити в ситуацію, в якій вони можуть вудчути дискомфорт, стрес і паніку, пов’язану з клаустрофобією. В такому випадку проходження томографії стає проблематичним або зовсім неможливим. Адже укладання для обстеження більшості зон на закритому апараті 1,5Т вимагає знаходження в тунелі апарату повністю всього тіла людини, в тому числі і голови. Це стосується і проведення МРТ ліктьового суглоба. Цікаво, що саме обмеження простору навколо головного мозку викликає складну панічну реакцію у пацієнтів із клаустрофобією. Їх починає турбувати тремтіння, відчуття жару, почастішання дихання, серцебиття, ірраціональний страх неможливості вибратися, відчуття браку кисню. Це відбувається через поведінкові інстинкти, що залишилися в древніх відділах нашого мозку. Ядра мигдалеподібного тіла помилково сприймають безпечну ситуацію проходження томографії як загрозу для життя (замкнутий простір — нестача повітря — задуха).

Механізм страху під час МРТ ліктьового суглоба

Звичайно, перебування голови в апараті томографії не представляє ніякої небезпеки і за Вашим бажанням або при погіршенні самопочуття, обстеження можна негайно зупинити. Найдавніші ділянки мозку не розуміють, що дослідження потрібно пройти в інтересах здоров’я людини, вони сприймають обстановку, як потрапляння в яму, кімнату без виходу і т.д. Запускається вегетативна стресова реакція, яка в фізіології називається “бий або біжи”. Починається гіпервентиляція для поліпшення доставки кисню, викид залозами адреналіну і загальне збудження організму, покликане допомогти людині вибратися із замкнутого простору. Насправді, ці процеси ведуть тільки до погіршення самопочуття пацієнта і припинення обстеження за його бажанням.

Вирішення проблеми

Який же вихід із цієї ситуації? Проведення МРТ ліктьового суглоба на сучасному новому апараті “O-scan EVO eXP” повністю виключає проблему виникнення паніки і погіршення самопочуття під час дослідження. Якщо людина страждає на клаустрофобію, найскладніше для неї — помістити голову в апарат МРТ. МРТ ліктьового суглобаПри проведенні обстеження в Центрі магнітно-резонансної томографії суглобів страх і паніка не потурбують Вас, адже всередині апарату під час діагностики буде знаходитися тільки одна досліджувана кінцівка! А сам пацієнт буде вільно лежати на спеціальному кріслі, що знаходиться поруч, і відчувати себе добре і комфортно. Це справжній порятунок для людей, які потребують обстеження суглобів, і яких турбує страх замкнутого простору.

Ми щодня дбаємо про фізичне і душевне благополуччя пацієнтів! І хочемо, щоб проходження діагностичних процедур в нашому центрі залишило у Вас тільки гарне враження і позитивні емоції.