Гонартроз, або ж артроз колінного суглоба — хронічне захворювання, що характеризується дегенеративно-дистрофічними процесами у хрящі, а також інших структурах суглоба, через що у хворого суттєво погіршується опорно-рухова функція. До зони ризику виникнення такого захворювання належать люди віком від 40 років і спортсмени, які отримали серйозну травму.
Факторами, які можуть впливати на розвиток гонартрозу, є:
Людина, хвора на гонартроз, має такі прояви цього захворювання:
Розвиток артрозу колінного суглоба можна розділити на три стадії:
Гонартроз можуть лікувати двома шляхами: консервативним та хірургічним. Тож лікарі призначають хворому стероїдні гормони, хондропротектори, а також фізіопроцедури (електрофорез, магнітотерапія, променева терапія), голковколювання, лікувальну фізичну терапію, реабілітацію у санаторії.
У випадку необхідності хірургічного втручання лікарі проводять ендопротезування, реабілітація після якої триває від трьох до шести місяців.
Нехтування лікуванням може призвести до деформації хребетного стовпа, стенозів каналів, радикуліту, грижі міжхребцевих дисків, остеохондрозу, рухливості хребців, передчасного зношування сусідніх суглобів, скупчення рідини у суглобовій сумці. Тож при виникненні болю у колінному суглобі потрібно не зволікати та одразу звернутися до спеціаліста: ортопеда, хірурга чи травматолога.
Для профілактики гонартрозу лікарі радять скоригувати спосіб життя: додати помірні фізичні навантаження (плавання, лижі, біг, фітнес тощо), слідкувати за вагою, обирати зручне взуття правильного розміру, налагодити режим сну, своєчасно лікувати запальні процеси.
Для діагностики гонартрозу застосовують комп’ютерну томографію (для дослідження кісткових тканин) та магнітно-резонансну томографію (для дослідження м’яких тканин).
За допомогою проведення МРТ лікарі можуть отримати детальну інформацію про внутрішні структури колінного суглоба: хрящі, зв’язки, сухожилля.
У ЦМРТС у Запоріжжі ви можете пройти детальну та якісну діагностику стану ваших суглобів.