АКЦІЯ: з 01.04.2024 до 30.04.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Біль в суглобах у дітей

20 Вересня 2021

Скарги на біль в суглобах поширений у дітей і зазвичай не вказує на що-небудь серйозне. У більшості випадків він зникне після гарного сну або прийому знеболюючих препаратів. Однак, якщо у вашої дитини постійний біль, припухлість або підвищена чутливість при дотику, це іноді може вказувати на більш серйозне захворювання.

Що викликає біль в суглобах у дітей?

Найбільш часті причини болю в суглобах у дітей – болі зростання. Це відбувається тому що в міру зростання кісток прикріплені до них тканини також подовжуються, створюючи відчуття напруги та болю. Найчастіше вони виникають у дітей у віці від трьох до дев’яти років і можуть бути настільки серйозними, що порушують сон. Болі зростання виникають не у кожної дитини.

Гострі травми та травми, викликані надмірним перенапруженням, – ще одна часта причина болю в суглобах у дітей. У спортивних дітей травми від надмірного використання – результат повторення одного і того ж руху знову і знову – стали більш поширеними в міру того, як юнацькі види спорту стають більш спеціалізованими.

Набагато рідше біль в суглобах є ознакою аутоімунного захворювання, при якому імунна система помилково атакує здорові тканини та клітини. Ювенільний ідіопатичний артрит (ЮІА), системний червоний вовчак (також звана вовчак або ВКВ) та ювенільний дерматоміозит – це аутоімунні стани, що викликають біль в суглобах.

Які симптоми болю в суглобах у дітей?

боль в суставахСимптоми «болів зростання» включають:

  1. Біль або пульсація, зазвичай в стегнах, ногах та на задній поверхні колінних суглобів. Рідше виникають наростаючі болі в руках.
  2. Переривчасті болі (не кожен день).
  3. Біль вночі, яка стихає днем.
  4. Біль в обох ногах одночасно.

Симптоми більш серйозного стану включають:

  1. Біль або скутість вранці.
  2. Набряк, хворобливість або почервоніння шкіри над суглобом.
  3. Біль у суглобах, що супроводжується висипом.
  4. Постійний біль в суглобі.
  5. Клацання при рухах в суглобі.
  6. Зниження апетиту.
  7. Втома.
  8. Висока температура.
  9. Втрата ваги.

Коли мені слід звернутися до лікаря з приводу болю в суглобах у моєї дитини?

Якщо біль у суглобах у вашої дитини пов’язаний з травмою, негайно зверніться до лікаря.
Якщо у вашої дитини симптоми зберігаються тривалий час або вказують на щось більш серйозне, ніж біль зростання, наприклад, набряк, болючість або висип, вам слід записатися на прийом до дитячого ревматолога. Ревматолог огляне вашу дитину та проведе відповідні аналізи крові, сечі або призначить візуалізуюючі методи обстеження (рентген, УЗД, КТ або МРТ). При цьому МРТ дає можливість побачити травми суглобових поверхонь, запальні процеси в кістковій тканині, ураження менісків, дегенеративно-дистрофічні процеси в суглобах. Так, МРТ дозволяє побачити всі зміни, які «не бачить» рентген. В цьому і полягає унікальність методу!

Як справлятися з болем?

Правильне лікування болю в суглобах вашої дитини залежить від її причини. При нешкідливих «болях зростання» допоможуть розтяжка і дозоване фізичне навантаження. Фізіотерапевти також можуть навчити вас методам масажу, які допоможуть зменшити м’язову напругу і біль.

Якщо біль викликаний травмами, в зв’язку з надмірним перенапруженням, маленькому спортсмену життєво важливо відпочивати від занять спортом або активності. Спробуйте також використовувати безрецептурні знеболювальні, лід і масаж м’язів.

боль в суставах у детейКрім того, здорова дієта може допомогти запобігти хворобливість м’язів і болю в кістках. Здорова дієта спортсмена повинна включати:

  1. Багато води.
  2. Фрукти.
  3. Овочі.
  4. Пісний білок.
  5. Корисні жири з рослин.
  6. Продукти, багаті вітаміном D і кальцієм, такі як броколі, капуста, риба та йогурт. Вітамін D і кальцій сприяють зміцненню кісток. Лікар вашої дитини може порекомендувати прийом вітаміну D і кальцію, а також нагадає про обов’язкові прогулянки на вулиці кожен день.