АКЦІЯ: з 01.04.2024 до 30.04.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Боюся МРТ діагностики – що робити?

27 Вересня 2022

Що таке МРТ та як вона працює?

ЦМРТС

МРТ — дуже корисний і ефективний сучасний метод дослідження, який дозволяє зазирнути всередину пацієнта і допомогти діагностувати безліч захворювань.

МРТ, це апарат, всередину якого потрібно лягти пацієнту. МРТ створює сильне магнітне поле, що дозволяє зрозуміти, скільки водневих атомів перебуває у тій чи іншій ділянці тіла. Сформовані апаратом зображення внутрішніх структур проглядають на комп’ютері висококваліфіковані лікарі-рентгенологи.

У цій статті ми розберемо популярні страхи пацієнтів, а також причини, чому боятися МРТ-діагностики все ж таки не варто.

Чому виникає страх перед діагностикою?

Часто страх перед МРТ грунтується на чутках у тому, як проходила діагностика в знайомих на підставі невдалого досвіду у минулому. Ви повинні розуміти, що з кожним роком можливості та технологія діагностики покращуються, з’являються нові варіанти апаратів, зменшується загальний час сканування. Старі апарати МРТ мали вужчі тунелі, ніж сучасне обладнання. Раніше машини часто були відносно темними, а стеля сканера була дуже близько до голови пацієнта.

Загалом відгуки інших людей і власна пам’ять — не найкращі помічники. Також слід пам’ятати, що існує такий ефект як «систематична помилка того, хто вижив». Висновок – довіряйте науковим дослідженням та своєму лікарю.

Що робити, якщо страшно «опромінитися»?

Технологія МРТ не використовує рентгенівські промені, а працює зовсім по-іншому, зчитуючи тимчасову зміну положення протонів, що входять до складу атомів водню. Як тільки дія магніту припиняється, протони повертаються у своє звичне становище, а структура тканин зовсім не змінюється.

І так, саме через це магнітотерапія не працює.

Що робити, якщо боюсь закритого простору?

У нашому вузькоспеціалізованому центрі магнітно-резонансної томографії з дослідження суглобів (ЦМРТС) зовсім не потрібне повне знаходження обстежуваного всередині, а лише тієї частини тіла, яку необхідно дослідити. У спеціалізованому апараті O-scan EVO eXP, за допомогою якого можна проводити діагностику колінних, ліктьових, гомілковостопних суглобів, стоп і кистей, пацієнт знаходиться в максимально зручному положенні – напівлежачи в м’якому кріслі поза самим апаратом. Цей МРТ апарат значно підвищує ваш комфорт під час обстеження, а також дає можливість пройти МРТ обстеження людям, які страждають на клаустрофобію.

«Боюсь дізнатися погані новини»

Наявність чи відсутність захворювання ніяк не залежить від того, зробите ви діагностику чи ні. Набагато краще дізнатися про хворобу раніше і вилікувати її, ніж дізнатися про неї тоді, коли лікувати буде вже пізно, правда?

Чому таки варто зробити МРТ?

По-перше, це ваше здоров’я. Лікування та діагностика багатьох захворювань у 21 столітті неможлива без допомоги МРТ. Так, раніше лікарі справлялися і без візуалізуючих методів, але і виявлення захворювань була нижчою, а смертність від пізнішої діагностики — вищою. Навряд чи лікар у 19 столітті відмовився від допомоги МРТ, але, на жаль, вибору в нього тоді не було.

По-друге, МРТ — безпечний та ефективний метод дослідження, підтверджений FDA (відома американська асоціація, яка займається перевіркою ефективності та безпеки медикаментів, харчових продуктів, різних діагностичних методів), багаторічним позитивним досвідом та десятками тисяч наукових досліджень.

Ну і по-третє, пам’ятайте, що ваш лікар направив вас на МРТ, тому що вважає, що сканування надасть корисну інформацію. Якщо у вас є питання, що стосуються діагностики, не бійтеся запитувати.