АКЦІЯ: з 01.10.2024 до 31.10.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Які хвороби стоп можна побачити на МРТ?

29 Жовтня 2024

Магнітно-резонансна томографія – це діагностична процедура, яка широко застосовується у медичній практиці для дослідження стану м’яких тканин, зв’язок, сухожиль, кровоносних судин і нервових волокон, а також виявлення будь-яких патологічних дегенеративних процесів у ділянці стопи.

Біль у стопі може бути пов’язаним з травматичними ушкодженнями кісток, м’яких тканин, деформативними змінами та запальними процесами у сухожильно-зв’язкових структурах. Наявність болю в стопі може свідчити про плоскостопість, п’яткові шпори різної локації, артроз гомілковостопного суглоба, вроджені аномалії стопи, фіброз стоп, саме тому потрібно терміново звернутися до лікаря-ортопеда для визначення причини патологічного стану та призначення лікування.

Як МРТ може допомогти у діагностиці хвороб стоп?

МРТ стопы в Запорожье Принцип дії МРТ полягає у застосуванні сильного магнітного поля для візуалізації внутрішніх структур у тілі людини.

За допомогою такого обстеження можна виявити вогнище запальних процесів, порушений кровообіг через здавлення судин, а також ознаки артриту, надриву зв’язок, перелому кісток, плоскостопості, онкологічних процесів тощо.

Показаннями для проведення МРТ гомілковостопного суглоба та стопи можуть стати:

  1. Біль у ділянці стопи.
  2. Оніміння, судоми.
  3. Набряклість стопи.
  4. Виникнення ущільнень.
  5. Вроджені аномалії стопи.
  6. Наявність давньої чи запущеної травми.
  7. Плоскостопість.
  8. Порушення рухливості стопи.

Чим відрізняється МРТ гомілковостопного суглоба від МРТ стопи?

Проведення МРТ гомілковостопного суглоба передбачає візуалізацію структурних елементів цього суглоба (хрящові структури, зв’язки, кістки, судини, нерви, м’які тканини) та задньої частини стопи, тоді як МРТ стопи дозволяє також дослідити середні (плюсневі кістки, плюсне-фалангові суглоби) та дистальні (нижні) відділи (плюсневі кістки та міжфалангові суглоби).

Що краще зробити МРТ чи КТ стопи?

Обидва типи діагностичних досліджень призначаються за певними індивідуальними показаннями та потребами, що визначаються лікарем під час огляду та збору анамнезу.

Хвороби стопи переважно виникають через ураження м’яких тканин гомілковостопного суглоба (зв’язки, хрящі, меніски, синовіальна оболонка та суглобова капсула). КТ є особливо ефективним для детальної візуалізації кісткових структур, тоді як за допомогою МРТ можна ретельно дослідити м’якотканинні компоненти суглоба. До того ж магнітно-резонансна томографія є абсолютно безпечною для здоров’я людини, адже таке дослідження не передбачає застосування рентгенологічного випромінювання. Саме тому немає обмежень щодо для проведення МРТ вагітним, маленьким дітям, а також щодо кількості процедур.

Центр МРТ суглобів у Запоріжжі спеціалізується на якісній діагностиці стану таких рухомих з’єднань кісток скелета, пропонуючи кваліфіковану допомогу досвідчених лікарів, індивідуальний підхід до кожного і доступні ціни.