Функція передньої хрестоподібної зв’язки – це забезпечення стабільності колінного суглоба у медіальному та передньо-задньому напрямках. Рутинна фізична активність, як-от: ходьба, біг, стрибки створює навантаження на коліна, тож навіть внаслідок невеликого ушкодження може погіршитися рухова функція ніг.
Однією з поширених патологій колінного суглоба є лігаментіт передньої хрестоподібної зв’язки, що полягає у запаленні цієї структури суглоба. Зв’язки є еластичними волокнами, що складаються зі сполучної тканини. Їхня основна функція – це забезпечення з’єднання кісткових елементів та прикріплення сухожиль до кісток. Система зв’язок у колінному суглобі містить у собі наступні структурні елементи:
Тож запальний процес може виникнути у будь-якій з вище перелічених структур.
Запалення колінних зв’язок виникає насамперед через попереднє травмування та інфекційно-запальне ураження внутрішньосуглобових тканин. Варто зазначити, що лігаментіт коліна часто виникає разом з тендинітом (запалення сухожилля) через безпосередню близькість розташування цих структур.
Лігаментіт коліна проявляється наступними симптомами:
На початку виникнення запального процесу у коліні симптоми є маловираженими та виникають лише при інтенсивній фізичній активності. У період стрімкого розвитку захворювання такий прояв патології посилюється, а біль виникає у положенні стоячи на колінах чи при навантаженні на квадриципс. Хронічне запалення зв’язок поєднується з дегенеративно-дистрофічними процесами та іррадіацією запального процесу на інші структурні елементи суглоба.
Вплинути на розвиток лігаментіта коліна можуть захворювання ендокринної системи, гіподинамія, незручне взуття, хронічні патології суглоба та зв’язок, надмірна вага та заняття професійним спортом.
Для лікування лігаментоза коліна необхідно звернутися до ортопеда-травматолога.
Як правило, лікують таку патологію консервативними методами, а саме:
Лише в особливо складних випадках та при неефективності консервативних методів лікування лікарі вдаються до операційного втручання, що полягає у розтині запаленої зв’язки
Оскільки магнітно-резонансна томографія є ефективною для візуалізації м’яких тканин, то такий діагностичний метод є провідним для отримання інформації про стан зв’язок у колінному суглобі. Проведення МРТ дозволяє дослідити стан внутрішніх структур колінного суглоба (зв’язок, менісків, сухожиль, кісток та суглобів), оцінити їхній розмір, виявити новоутворення, надмірне накопичення синовіальної рідини в тканинах та зафіксувати будь-які відхилення від норми.
Записатися на магнітно-резонансну томографію зв’язок колінного суглоба ви можете у ЦМРТС у Запоріжжі. Діагностичний центр пропонує проведення МРТ різних напрямків для детального дослідження суглобових структур в організмі людини. Тут ви можете якісно, безпечно, безболісно та ефективно дослідити стан зв’язок, а також проконсультуватися з досвідченими лікарями щодо лікувальних заходів.