АКЦІЯ: з 01.01.2025 до 31.01.2025 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Що таке подагра і чим вона небезпечна?

20 Квітня 2023

Подагра – це системне захворювання, що передусім характеризується розладом обміну речовин, що призводить до накопичення сечової кислоти в організмі людини та формування її кристалів у суглобах та нирках. Кристали сечової кислоти утворюються в синовіальній рідині, що заповнює порожнину суглоба. Це спричиняє реакцію з боку імунної системи, внаслідок чого загиблі захисні клітини організму створюють сприятливе середовище для розвитку запалення у суглобі.

Что такое подагра и чем она опасна?Подагра є найпоширенішим видом артриту. Ця хвороба призводить до запалення суглобів та ураження органів сечовидільної системи. Без вчасного звернення до лікаря та призначення дієвого лікування, це захворювання може деформувати суглоби стоп, викликати сечокам’яну хворобу, а також поширитися на інші суглоби.

Кількість випадків цього захворювання на сьогодні стає все масовішою, деякими причинами чого є розлади та порушення обміну речовин, вплив умов навколишнього середовища та зміна харчування. Зокрема, до найбільшої групи ризику належать чоловіки старшого віку.

Причинами розвитку цього серйозного захворювання є:

  1. Спадкова схильність.
  2. Гіпертонія.
  3. Хронічні аутоімунні захворювання шкіри.
  4. Гіперглікемія.
  5. Надлишкова вага.
  6. Захворювання крові.
  7. Ниркова недостатність.
  8. Надмірне вживання білка тваринного походження.
  9. Зловживання алкоголем, напоями з високим вмістом цукру.
  10. Гострі інфекційні хвороби.
  11. Хірургічне втручання.
  12. Зневоднення, відвідування сауни, бані.

Де болить при подагрі?

Локалізація болю залежить від вогнища запалення, а подагра може уразити будь-який суглоб. Проте частіше дискомфортні відчуття проявляються на великому пальці ноги. Такий біль є періодичним, тобто чергуються фази його загострення та спокою.Диагностика подагры в Запорожье

Ознаками та симптомами подагри є:

  1. Біль, дискомфорт, неприємні відчуття у суглобах.
  2. Обмеження рухливості.
  3. Поява подагричних вузликів у різних частинах тіла.
  4. Набряки суглобів.
  5. Біль, що може проявлятися у різних частинах тіла.
  6. Почервоніння шкіри навколо суглоба.
  7. Деформація форми суглоба та кісток.
  8. Болісне сечовипускання, біль у попереку та поява крові у сечі.

Пам’ятайте, що визначити правильний, точний діагноз та обрати найкраще лікування може лише кваліфікований фахівець, тож необхідно терміново звернутися до лікаря, якщо ви помітили у себе перелічені вище симптоми.

Як лікувати подагру?

Для лікування подагри необхідно знизити рівень сечової кислоти в організмі людини. Отож для полегшення болю та запобігання розвитку ускладнень лікарі підбирають схему лікування індивідуально для кожного. Як правило, вона складається з таких етапів:

  1. Призначення препаратів для зменшення концентрації сечової кислоти та збільшення її виведення нирками.
  2. Призначення протизапальних засобів.
  3. Призначення знеболювальних препаратів для полегшення болю.
  4. Проведення фізіотерапевтичних процедур.
  5. Зміна способу життя: дотримання основ правильного харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок (куріння, зловживання алкоголем), нормалізація маси тіла.

Діагностика при підозрі на подагру

Ревматолог спеціалізується на захворюваннях, пов’язаних з запаленнями суглобів, тож варто записатися на прийом, якщо у вас виникли певні занепокоєння щодо свого стану здоров’я. Лікар, оглянувши пацієнта, взявши до уваги всі скарги, проаналізувавши симптоматику та перебіг хвороби, як правило, призначає медичне обстеження для визначення точного діагнозу та отримання детальної інформації. Зокрема, серед необхідних діагностичних послуг при підозрі на подагру є:

  1. Дослідження венозної крові для виявлення лейкоцитарної формули та збільшення рівня сечової кислоти.
  2. Магнітно-резонансна томографія суглобів, яку можна пройти у Центрі МРТ суглобів. На отриманих знімках можна зафіксувати зміну структури кісток і скупчення кристалів сечової кислоти.Що таке подагра і чим вона небезпечна?
  3. Ультразвукове дослідження нирок. Таке обстеження дозволяє оцінити стан нирок за допомогою безболісного та безпечного застосування ультразвукових хвиль.
  4. Пункція порожнини суглоба. Полягає у проникненні голки в суглоб для збору суглобової рідини з метою виявлення кристалів сечової кислоти.