Футбол – це не тільки найпопулярніший вид спорту, за яким спостерігає весь світ, а й один з найнебезпечніших. Серйозному травмуванню схильні і професійні футболісти, і любителі. Молоді 18-20 річні спортсмени часто отримують ушкодження через недосвідченість і в силу ще не остаточно сформованого міцного зв’язкового апарату. Зіткнення гравців або випадкові невірні рухи можуть призвести до отримання важких травм. А відсутність своєчасної правильної діагностики та лікування – до розвитку ускладнень, зниження рухових функцій, інвалідизації гравців.
Найбільше всього травмуванню схильні колінні і гомілковостопні суглоби. Це відбувається від ударів по нижніх кінцівках під час гри, приземлення з прокручуванням ноги або різких зупинок.
Ось найчастіші види травм футболістів:
При отриманні спортивної травми в першу чергу потрібно негайно звернутися до фахівців для надання першої допомоги і проведення необхідних обстежень. Золотим стандартом діагностики пошкоджень опорно-рухового апарату є магнітно-резонансна томографія. Тільки цей вид обстеження дозволяє візуалізувати і м’які, і хрящові, і кісткові тканини. Отримання тривимірних зображень дає можливість повністю оцінити стан м’язів, суглобів, зв’язок і встановити, чи супроводжується травма пошкодженням судин і нервів. Крім основної травми, МРТ дозволяє діагностувати додаткові пошкодження і визначитися з показаннями для оперативного втручання та його необхідними обсягами.
Швидкість відновлення залежить від своєчасної діагностики та правильного лікування. Травми футболістів вимагають довгострокової реабілітації з підбором вправ і фізіопроцедур, спрямованих на зміцнення м’язів і зв’язок. Найголовніше – не допускати повторення спортивної травми, формування звичних вивихів суглоба і вторинного пошкодження зв’язкового апарату.
– користуватися щитками для захисту гомілок;
– носити спеціальне взуття, на підошвах якої – шипи;
– грати на м’якій не слизькій поверхні;
– робити розминку для розігрівання м’язів перед кожною грою;
– повністю проходити реабілітацію після травм і поступово повертатися до навантаження.