АКЦІЯ: з 01.05.2024 до 31.05.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Артралгія – біль у суглобі

16 Листопада 2023

Щодня люди ходять, бігають або просто друкують тексти на своїх гаджетах, проте мало хто замислюється про те, що виконання таких простих рутинних рухів ми завдячуємо нашим суглобам. Це з’єднання кісток скелета, що насамперед виконує опорну функцію, а також уможливлює згинання, розгинання чи згинання кісток. На сьогодні багато людей, зважаючи на сучасні умови навколишнього середовища та спосіб життя, страждають на біль у суглобах, який по-науковому також називають артралгією.

Що таке артралгія та як вона проявляється?

bol-v-koleneАртралгія – це біль у суглобах, який не супроводжується запальним та не впливає на рухливість людини. Це біль тупого, ниючого чи гострого характеру, що найчастіше локалізується в колінному чи кульшовому суглобах. Наступними ознаками такого синдрому є хрускіт, оніміння, печіння та інші дискомфортні відчуття.

Артралгія може виникнути й при нормальному функціонуванні організму, наприклад після великого фізичного навантаження. Водночас такий синдром може стати передвісником деяких серйозних хвороб, саме тому важливо звернутися до лікаря для подальшої діагностики.

Артралгія може виникнути через наступні причини:

  1. Ревматичні захворювання.
  2. Надмірна вага.
  3. Похилий вік.
  4. Спадковість.
  5. Малорухливий спосіб життя.
  6. Отруєння тяжкими металами.
  7. Зараження паразитами.
  8. Сильне фізичне перенавантаження та мікротравми суглобів.
  9. Ендокринні захворювання.
  10. Гострі інфекційні захворювання, що спричиняють інтоксикацію організму та сильну лихоманку.

Артралгія, артрит та артроз — у чому різниця?

artralgiya-i-zdorovoe-kolenoАртрит та артроз – це самостійні дегенеративні захворювання, що призводять до змін у суглобах, м’язових тканинах та зв’язках. Артрит є запаленням суглобів, що виникає внаслідок інфекції, зниження імунітету, травм, алергії, спадковості. Артроз же є хронічною патологією, через яку відбуваються деформація та руйнування суглобових хрящів.

Головною ознакою, яка вирізняє артралгію від артриту чи артрозу, є відсутність запальних процесів у суглобі, як-от: набряклість, почервоніння, втрата рухливості. Проте артралгія може стати одним з симптомів вище згаданих хвороб або вказати на їхній розвиток.

Діагностика захворювання

Артралгія суглоба – це не окреме захворювання, а лише симптом, тож для визначення правильного діагнозу та детального дослідження ділянки суглоба лікарі можуть застосовувати низку діагностичних обстежень. Серед них: рентгенографія, УЗД суглобів, термографія, певні дослідження крові, пункція суглоба тощо.

Зокрема МРТ є одним з найбільш ефективних процедур для отримання інформації про стан суглобів, виявлення травм та запальних процесів всередині. Це повністю безпечний, безболісний спосіб візуалізувати внутрішні структури, що досягається шляхом застосування фізичного явища магнітного резонансу.

Способи лікування артралгії

artralgiya-lechenieДля ефективної діагностики артралгії та усунення больових симптомів потрібно звернутися до лікаря-ревматолога, ортопеда чи травматолога. Оскільки артралгія може бути синдромом, який вказує на більш серйозне захворювання, то фахівець призначає лікування відповідно до визначеного діагнозу.

Лише у випадку, якщо причини артралгії не були визначені, лікування спрямоване для усунення больового синдрому. Тож застосовуються протизапальні нестероїдні препарати, мазі з анальгетиками тощо. Також пацієнтам рекомендують фізіотерапевтичні процедури, як-от: озокеритові аплікації чи електрофорез з лікарськими препаратами.

Профілактика артралгії

Надзвичайно важливо піклуватися про свої суглоби, аби зберегти нормальну рухливість та мати змогу жити повноцінним життям. Для цього необхідні:

  1. Збалансоване харчування.
  2. Регулярні, але помірні заняття спортом.
  3. Використання фіксаторів чи захисних пов’язок під час занять спортом.
  4. Регулярне проведення медичних оглядів для вчасного виявлення відхилень від норми.