АКЦІЯ: з 01.05.2024 до 31.05.2024 знижка на обстеження 250 (!) грн
Новини

Ахілобурсит, або бурсит стопи – симптоми, діагностика та лікування

29 Червня 2023

Ахілобурсит вважають одним з найпоширеніших захворювань суглобів поряд із ліктьовим, колінним та плечовим бурситами. Таке запалення суттєво впливає на звичний стиль життя людини, обмежуючи її рухову активність, зокрема можливість повноцінно ходити. Несвоєчасна діагностика ахілобурситу може призвести до розриву п’яткового сухожилля, що надалі потребуватиме хірургічного втручання. Отож надзвичайно важливо вчасно звернутися до лікаря при виникненні відповідних симптомів для ефективного усунення запалення.

Що таке ахілобурсит?

Ахилобурсит, или бурсит стопы – симптомы, диагностика и лечениеАхілобурсит – це запалення синовіальної сумки, яка прилягає до ахіллового, або ж п’яткового сухожилля. Ахіллове сухожилля сполучається з п’ятковою кісткою за допомогою заповненої рідиною суглобової сумки, що полегшує ковзання під час фізичної активності. Саме тому запалення такого типу спричиняє сильний біль у стопі та обмежену рухливість під час ходьби.

Як правило, до групи ризику належать люди з високою фізичною активністю, спортсмени у віковій категорії 25-45 років.

Причини, що викликають ахілобурсит

  1. Надмірна фізична активність.
  2. Надмірна вага.
  3. Травматичні пошкодження як наслідок забоїв, розтягнень.
  4. Імунопатологічні захворювання. Ревматоїдний артрит, псоріаз та інші ревматичні патології провокують аутоімунні процеси, які можуть стати причиною запалень суглобових структур.
  5. Інфекції. Бактерії, що можуть проникнути в організм, спричиняють запалення ахіллового сухожилля або ж можуть дістатися до цієї ділянки через кров та лімфу.
  6. Носіння незручного взуття.
  7. Хронічні інфекції.
  8. Цукровий діабет.
  9. Ослаблений імунітет.

Симптоми ахілобурситу

  1. Больові відчуття у ділянці вище п’ятки, які посилюються при надавлюванні.
  2. Набряки та почервоніння шкіри біля п’ятки.
  3. Виникнення болю у суглобі під час руху або одягання тісного взуття.
  4. Підвищення температури в ділянці запалення.

Як діагностувати?

Точна діагностика вимагає комплексного підходу, тож лікар спирається на симптоматику, дані детального огляду пацієнта та результати лабораторної діагностики. Зокрема, сучасними ефективними методами діагностики, до яких, як правило вдаються лікарі, є:ЦМРТС

  1. УЗД ахіллового сухожилля. Застосування ультразвукових хвиль уможливлює виявлення набряків та візуалізацію хрящів, зв’язок, сухожиль, судин, нервів та суглобової капсули.
  2. Загальний та біохімічний аналіз крові. Результати цих аналізів можуть свідчити про наявність запального процесу в організмі людини.
  3. Рентгенологічне дослідження. Такий метод застосовується переважно для виявлення пошкоджень цілісності кісток.
  4. МРТ гомілковостопного суглоба. Це неінвазивне дослідження дозволяє точно та ефективно оцінити складові суглоба та отримати пошарове зображення м’яких тканин. Це один з найбезпечніших способів діагностувати як порушення цілісності кісток, так і запальні ураження суглобових структур, а також розрив зв’язок, дегенеративні процеси всередині суглоба, наявність новоутворень, інфекцій тощо.

Зробити МРТ можна в медичному центрі ЦМРТС у Запоріжжі. Досвідчені лікарі здійснюють обстеження використовуючи високотехнологічні апарати задля досягнення точних результатів.

Лікування при ахілобурситі

Головна ціль лікування – усунення болю, запальних процесів всередині суглоба, а також стимулювання відновлення тканин. Основними методами лікування є:Лечение ахиллобурсита в Запорожье

  • Медикаментозна терапія. Лікар призначає протизапальні та знеболювальні ліки, а при наявності бактеріальної інфекції – антибіотики.
  • Фізіотерапія. До одних з найпоширеніших методів належить ударно-хвильова терапія. Застосування акустичних хвиль допомагає досягти терапевтичного ефекту, локально прискорити кровообіг, мобілізувати природні відновлювальні процеси, підвищити місцевий імунітет, знизити набряки та біль. Також широко застосовуються електропунктура та лазеротерапія, що мають протизапальну дію.

Для запобігання розвитку такого захворювання лікарі рекомендують використовувати ортопедичні устілки, носити зручне взуття, яке не здавлює стопу та тейпувати гомілкостоп під час занять спортом.